hajporozitás

Elgondolkodtál-e valaha is azon, hogy hogyan épül fel a hajad, vagy hogyan kell megfelelően ápolni? Nos, a megfelelő hajápolást a haj porozitása határozza meg. Ez mi ’? Ez azt’ szöget jelenti, amelyben a haj kutikulái felemelkednek; és milyen távol fekszenek a hajrétegtől. A kutikulál alkotják a külső réteget, ami az első, legkülső réteg a hajszálon. A kutikula feladatai: védeni a külső agresszív tényezőktől, fenntartani a haj hidratálási szintjét és biztosítani a simaságot és ragyogást.

Derítsd ki milyen porozitású a hajad és milyen kozmetikumot ajánlatos használnod a hajszálak ápolására.

Hajad Porozitása… Derítsd Ki!

Minden hajmániás és hajfodrász három típusú porozitást különböztet meg: alacsony, közepes és magas. Ez megtekintéssel vagy egy teszt elvégzésével tekinthető meg (a kérdést később magyarázzuk el). Kezdjük ’ az alacsony porozitással. Az ilyen haj kutikulái szorosan egymáshoz tapadnak. Ezért a hajszálak simák és visszaverik a fényt. Ezenfelül, ’ ’nehéz őket megkötni vagy göndöríteni. Továbbá, a tápláló anyagok szállítása időigényes, a hajszálak ellenállnak a sérülésnek és’könnyen egyenesíthető a haj vége. Magas porozitású haj teljes ellentéte az alacsony porozitású hajnak. Milyen jellegzetességei vannak? Először is könnyebb a mosása és a szárítás. Ezenkívül könnyű dehidrálni, és ennek következtében göndör lesz. A megemelt kutikulák miatt, a hajfestékek és a kozmetikumok könnyedén hozzáférhetnek a hajszálak belsejébe. És mi van a közepes porozitással? Ezt a ’hajat nehéz megállapítani. Magas porozitású haj (hajvégek) és alacsony porozitású haj (hajtő) jellegzetességeit magába foglalja.

Hogyan Kezeljük A Különböző Porozitást?

Magas porozitású haj

Legjobb megoldásként szolgál bőrpuhítókkal, nedvesítőszerekkel, kondicionálókkal és ecet zuhanyokkal kezelni. Többszörösen telített olajokat használj, amelyek molekulái behatolnak a megemelkedett kutikulákhoz. Az olajok közé tartoznak a málnaolaj, a pórsáfrányolaj, a szamócaolaj, a lenmagolaj, a görögdinnyeolaj, az almaolaj és a pézsmagyöngy. A kezelés alatt használj még aloé verát és glicerint is. Azonban ne használj túl sokat, mert a túladagolás göndörödést és statikusságot okoz. Egy másik nagyszerű megoldás a különböző balzsamok alkalmazása, mind éjszakai használatra, mind azokat, amelyeket ki kell öblíteni. Időnként használj ecetet a kiöblítéshez, mert ’jó a kutikula lezárására.

Alacsony porozitású haj

’Ez kezelhető a legkönnyebben. Ami ’ igazán fontos, hogy ne használjunk fehérjét tartalmazó terméket. Az említett anyag leterhelheti a hajat és zsírósíthatja. Helyette próbáld ki a gyógynövényes kivonatokat; előnyösebb, ha a termék bőrpuhítót tartalmaz az összetételében. Továbbá, használj telített olajt és kozmetikai vajakat. Meg fogsz lepődni, hogyan változtatja meg a kókuszolaj, a pálmaolaj, a babassu olaj, valamint a shea, a mangó és a kakaóvaj a hajad.

Közepes porozitású haj

Ebben az esetben jól jönnek a fehérje alapú balzsamok. Minden második héten használj tejet vagy tojássárgáját tartalmazó hajradírt. Ráadásul, használj egyszeresen telített olajokat, mint amilyenek a mogyoró olaj, papaya magolaj, szilva olaj, meggymag olaj, őszibarack magolaj, édes mandulaolaj, avokádóolaj, arachnid olaj, makadámi olaj és olívaolaj. Kerüld el azokat az anyagokat, amelyek a már megemelkedett kutikulákra kedvezőtlenül hatnak. Másrészt nincs ’rossz olyan termékeket használni, amelyek a kutikula lezárását célozzák meg.

Végezd El A Haj Porozitás Tesztet

Ne’ aggódj, ez az egyetlen teszt, amit senki ’ nem fog értékelni. Csak válaszold meg a lenti kérdéseket. Ennek kösözönhetően’meg fogod állapítani hajad porozitását és így ’lehetőséged nyílik kiválasztani a megfelelő kozmetikumot. Állj! Vigyázz! Indulj!

HAJMOSÁS
  1. Rövid vagy hosszú ideig szárad a hajad?
  2. Nehéz benedvesíteni a hajad?
  3. Mikor néz ki a hajad a legjobban: hajmosás után, hajmosást követő náhány órával később vagy a következő hajmosás után?
  4. Problémás-e a hajmosás? Ha igen, milyen termékeket használsz?
HAJ STILIZÁLÁSA
  1. Sok időbe telik a hajadnak felvenni a az előző formáját, ha a fejed másik oldalára fésülöd?
  2. Hajad könnyen szétesik és elveszíti formájá, miután kiveszed a hajgumit vagy kiboncolod a fonatból?
  3. Megnövekszik –e a haj volumene fésülés után? Vagy elveszíti a volument?
HAJAD MEGJELENÉSE
  1. Hajad természetes és egészséges fénnyel büszkélkedik?
  2. Mi tetszik jobban, felkötve vagy kioldva viselni a hajat?
  3. Milyen érzés, amikor megérinted a hajvégeket?
  4. Milyen sűrűn fested, egyenesíted vagy szárítod a hajad?
  5. Mely kozmetikumok’ nem segítik/rosszabbítják a hajad állapotát?
  6. Hajápolásod intenzív vagy mérsékelt?

Mint láthatod, a Haj Porozitás Teszt három részre osztható, hogy megkönnyítse a feladatot. A HAJMOSÁS, HAJ STILIZÁLÁSA és HAJ MEGJELENÉSE részei olyan kérdéseket tartalmaznak, amelyek lehetővé teszik, hogy gyorsan és nagy pontossággal meghatározd, hogy a hajad alacsony, közepes vagy magas porozitású.

Ha nem találod elég hatékonynak ezt a tesztet az interneten más ötleteket is kereshetsz a haj porozitásának megállapításáról. Megtalálod a Tapintás és Megtekintés módszerétLiszt és kókuszolaj módszerét. Az első módszer a haj megfigyelését fogalja magába napi szinten. Ennek tisztázására, nézd meg, hogy néznek ki a hajszálak hajmosás után, állapítsd meg, hogy kezelhető-e vagy sem és hogyan reagál a különböző időjárási körülményekre. És mi van a Liszt és Kókuszolaj Módszerrel? Hints egy kis lisztet a hajadra vagy tegyél kókuszolajt. Ha hajad száraz és göndör, ez azt jelenti, hogy magas porozitású.

Tudod-e milyen’porozitású a hajad?